A gyertyák és gyújtó trafók cseréje akkor lesz aktuális, amikor a motor elkezd hidegen zötyögni, vibrálni. Ezt okozhatja gyújtáshiba, vagy a szívócsonk tömítéseknél is szívhat a motor falsot és hidegen túl szegény a keverék illetve okozhatja a kettős tömegű lendkerék is, de azt más teszttel (kopog e leállításkor) ki lehet zárni.
Az első sor csere viszonylag egyszerű, csak a levegő szűrő házát kell levenni. A hátsó sor viszont benn van a levegő beömlő alu öntvény alatt. Ennek a levételéhez szét kell kötni a pillangószelep házát (kivenni nem kell, tehát a ház vízhűtés csöveit nem kell kikötni). Az alu szívó öntvény oldalról és hátul is alig elérhető csavarral van rögzítve, alaposan körbenézve mind látszik. Maga a művelet nem bonyolult, csak oda kell figyelni, minden csatlakozóra, csőre, nehogy valamivel összekötve maradjon:
Ha minden szét van kötve és biztosan sehol sem tart az alu öntény, akkor zsuppsz, kiemelhető;
A gyertya cseréhez nem árt egy gyertya dugókulcs ( sima gyertyakulcsból kettőt törtem el, pont annyiba kerültek, mint a végén a dugókulcs, szóval olcsóbb azzal kezdeni :) ).
A márkaszervízben (sajnos minden infót fenntartásokkal kell kezelni amit adnak) azt mondták, hogy a gyújtó trafók exponenciális valószínűség szerint kezdenek elromlani, mint pl az izzószálas égők. Ha tehát az első "kiég", jó eséllyel a többi nemsokára is követi. Ezért ezeket is egyszerre érdemes cserélni.
Az injektorok egy fekete műanyag közdarabban vannak, a közdarab alatt van a szívósornak még 6 tömítése.

Ha már az ember nekiáll gyertyát/trafót cserélni, akkor az alsó 6 tömítést is érdemes, nem csak a felsőket ( mert ha az alsónál szív falsot, akkor összerakás után derül ki hogy még mindíg nem jó és lehet elölről kezdeni :) ). Ehhez viszont szét kell kötni a benzin bejövő csövet (a fenti fotón már szétkötve, a bal oldali ezüst csővég) a fekete injektor tartó műanyagról. A benya cső egy belül rugós kötés, feszítésre csak még erősebben tart, a rugó az injektork felöli csövet öleli körbe a kötésen belül. A cső a rugó mögött fel van pöndörítve belül, így húzásra a rugó csak még jobban belefeszül ebbe a belső horonyba és a kölső csatlakozó gyűrűjébe. A szétkötéshez a rugót szélesebbre kell széthúzni, mint a belső cső pereme belül. Ehhez érdemes egy spesöl túlt készíteni. A belső cső kerületénél picit rövidebb, kb 2cm széles vastag, erős papír/műanyagos papír darab kell hozzá. A papírt be kell vágni, hogy sűrű fogai alakuljanak ki. A fogazott részt a rugó alá kell körben tolni, a fogaknál majd belül ki tud tágulni. Ahogy a papír be lett tolva a rugó alá, a kötés húzásra már könnyen enged, ha a papír kitölti belül a rugó "fészkét". Az első találkozáskor vakartam a fejem, mert nem akartam a csatlakozót tönkretenni és nem értettem hogy működik, de 3.-4. alkalomra már csak 1-2 perc a szétkötése.